HR Prof | Protipožiarny náter

Použitie produktu:
Altánok
Dvere
Krov
Obklad
Okenice
Parkety
Plot
Schodnice
Záhradný nábytok

HR Prof

Revolučný protipožiarný náter na drevo, ktorý obmedzuje možnosť požiaru a zabraňuje šíreniu horenia výrobkov z dreva a celulózy ako sú drevené konštrukcie, obloženia stien, schodiská, zruby, chaty, stajne, lode a iné. Používa sa v interiéri aj exteriéri.

Výhody a funkčnosť

  • ľahko sa rozotiera
  • vsakuje sa do materiálu takmer okamžite
  • po nanesení a vyschnutí je nezmývateľný
  • nie je škodlivý pre prírodu ani zvieratá

V prípade požiaru drevo nedymí pri vysokých teplotách a zabraňuje aby sa zuhoľnatený prach rozptyľoval do okolia a rozširoval plameň. Takto ošetrené drevo vystavené ohňu má samozhášavý charakter.

Už po prvom protipožiarnom nátere je materiál odolný aj voči vlhkosti. Ošetrené drevo môže trocha stmavnúť, čo však len vzýrazní jeho charakteristickú kresbu.

Spôsob aplikácie

Aplikácia protipožiarného náteru je jednoduchá a bezpečná. Rýchlo vsiakne do materiálu. Nie je potrebný konečný ochranný náter, ale v prípade potreby sa môže pretrieť všetkými druhmi vodou riediteľnými aj rozpúšťadlovými farbami. Drevo môže po čase stmavnúť.

HR PROF je potrebné naniesť zo všetkých strán. Už po prvom nátere je materiál odolný voči vlhkosti a preto je možné využitie v kúpeľniach, kuchyniach, saunách a plavárňach. 

Protipožiarny náter sa aplikuje na suchý a čistý povrch. Pre dokonalú protipožiarnu ochranu sa prípravok odporúča aplikovať na nové, nenatreté drevo. Odporúča sa aplikovať 2 až 3 nátery v závislosti od aplikácie. Nátery je potrebné aplikovať v intervaloch v intervaloch 40-60 minút, pričom úplné pokrytie je minimálne 300g/m2. Úplné zaschnutie

náteru pri teplote 15C je asi 24 hodín. Prípravok nemiešajte s inými prostriedkami. Pred použitím dobre premiešajte. HR PROF sa aplikuje štetcom, valčekom, striekaním, ponornou alebo vákuovou metódou. Aplikačná teplota je minimálne 5°C, nenanášajte na zmrznutý povrch.

Spotreba

min 300g/m2, na plnú ochranu 2-3 nátery

Dokumenty

Karta bezpečnostných údajov

Technický list HR PROF

Technický list HR PROF v anglickom jazyku

Nasledujúci produkt

Kontakt

Color Company, s.r.o.

Štúrova 1504 (areál ZVS)
018 41 Dubnica nad Váhom

Technická podpora

+421 907 630 784

kirinovic@colorcompany.sk

+421 907 724 047

urbanova@colorcompany.sk

 

Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem